Pierwsze Czernichowskie Nocne Kręcenie Rowerowe za nami. Poniżej krótka relacja, a film na naszym kanale Youtube:

To nasze nowe cykliczne wydarzenie, podczas którego będziemy jeździć na rowerach, integrować się i poznawać gminę Czernichów nocą.

W tej edycji proponujemy Wam trasę o długości ok. 20 km, większości po drogach leśnych i polnych, z Czernichowa przez Przeginię Narodową, Rusocice do Kamienia i z powrotem.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 2 grudnia 2021 na adres kontakt@rowerowyczernichow.pl W wiadomości podajcie imię, nazwisko, email i telefon. To wystarczy. Oświadczenia będziemy mieć dla Was przygotowane do podpisania przed startem.

Z uwagi na charakter wydarzenia zapraszamy na nie osoby pełnoletnie. Pamiętajcie o sprawnym rowerze MTB/XC/Trail, ciepłym ubraniu i dobrym oświetleniu.

Wszystkie informacje znajdziecie w regulaminie, który również jest przytoczony poniżej.

Jeśli macie dodatkowe pytania wyślijcie do nas maila albo wiadomość prywatną lub komentarz na profilu Facebook.

Do zobaczenia 4 grudnia 2021!


Regulamin Czernichowskiego Nocnego Kręcenia Rowerowego
organizowanego przez Stowarzyszenie Rowerowy Czernichów

 1. Organizatorem Czernichowskiego Nocnego Kręcenia Rowerowego, zwanego dalej Wydarzeniem, jest Stowarzyszenie Rowerowy Czernichów, zwane dalej Organizatorem.
 2. Wydarzenie ma na celu promowanie jazdy na rowerze, poznawanie gminy Czernichów nocą oraz integrację uczestników.
 3. Udział w Wydarzeniu jest bezpłatny.
 4. Uczestnikiem Wydarzenia może być każda osoba, która do 2 grudnia 2021 do godziny 23:59 zgłosi chęć udziału na adres mailowy: kontakt@rowerowyczernichow.pl i najpóźniej w dniu Wydarzenia ukończy 18 lat. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko, wiek oraz dane kontaktowe (adres email i numer telefonu) uczestnika. W jednej wiadomości można zgłosić wiele osób.
 5. W trakcie Wydarzenia Uczestnicy przejadą z przewodnikami trasę Czernichów – Przeginia Narodowa – Kłokoczyn – Rusocice – Kamień – Rusocice – Kłokoczyn – Przeginia Narodowa – Czernichów. Długość trasy to ok. 20 km. Trasa w większości prowadzi po drogach leśnych, gruntowych i szutrowych. W przypadku zainteresowania Uczestników, dodatkowym punktem trasy może być Rezerwat Kajasówka.
 6. Organizator zakłada spokojne tempo przejazdu, dostosowane do możliwości Uczestników.
 7. W trakcie Wydarzenia odbędzie się ognisko. Uczestnicy Wydarzenia organizują zasobniki ogniskowe we własnym zakresie (kiełbasa, pieczywo, scyzoryk, chusteczki nawilżone). Organizator zapewnia drewno, kije do ogniska, ketchup i musztardę.
 8. Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2021 roku. Zbiórka Uczestników o 15:30 na parkingu przed Urzędem Gminy w Czernichowie. Wydarzenie rozpocznie się o 16:00. Przewidywany czas trwania Wydarzenia to 4 godziny.
 9. Uczestnicy Wydarzenie mają obowiązek posiadać:
  • sprawny rower MTB/XC/TRAIL,
  • kask,
  • ciepłe ubranie, zwłaszcza buty i rękawice,
  • minimum 2 lampy przednie (np. lampa na rowerze i czołówka),
  • lampę tylną,
  • zapasową dętkę,
  • okulary rowerowe (przezroczyste lub żółte),
  • odblaski.
 10. Organizator zaleca zabranie:
  • bidonu z wodą,
  • termosu z gorącą herbatą,
  • jedzenia energetycznego.
 11. W trakcie Wydarzenia Uczestnicy nie mogą spożywać alkoholu. Osoba będąca pod wpływem alkoholu nie może brać udziału w Wydarzeniu.
 12. Organizator zapewnia podstawowe narzędzia do naprawy roweru.
 13. Organizator nie zapewnia Uczestnikom Wydarzenia ubezpieczenia NNW.
 14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadek drogowy z udziałem Uczestnika Wydarzenia oraz inne zdarzenia mające charakter losowy w czasie trwania Wydarzenia.
 15. Limit Uczestników w Wydarzeniu to 16 osób.
 16. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.